Κυριακή 31 Μαρτίου 2013

Νέες επιτυχίες από τα παιδιά του σκακιστικού τμήματος του Συλλόγου!!!

Θερμά συγχαρητήρια αξίζουν στις δύο (2) σκακιστικές ομάδες του 6ου Δημοτικού Βριλησσίων και στην σκακιστική ομάδα του 3ου Δημοτικού Βριλησσίων που πήραν μέρος στο Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Βορείου Τομέα Αθηνών! Και στις τρεις (3) ομάδες έπαιξαν παίκτες από τον Σύλλογό μας. Την καλύτερη επίδοση σημείωσε η Β΄ ομάδα του 6ου Δημοτικού Βριλησσίων, που κατέλαβε την 4η θέση αήττητη με τρεις(3) νίκες και δύο(2) ισοπαλίες, χάνοντας μεν στα κριτήρια ισοβαθμίας την 3η θέση και το κύπελλο, εξασφαλίζοντας, δε, τη συμμετοχή της στην τελική φάση των Ομαδικών σχολικών πρωταθλημάτων Αττικής 2013 που θα διεξαχθούν το ερχόμενο Σάββατο 6 Απριλίου στα Εκπαιδευτήρια Νέα Παιδία στο Χαϊδάρι!

Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα Βόρειου τομέα Αθηνών & Δήμου Βύρωνα
6ο Δημοτικό Βριλησσίων Β΄ (4/5 – 4η θέση/45 ομάδες)Πρόκριση στο Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα Δημοτικών Σχολείων Αττικής 2013!!!

Φέτος στα Ατομικά Σχολικά πρωταθλήματα Αττικής πήραν μέρος 16 παιδιά από τον Σύλλογο:

Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Ανατολικής Αττικής 2013
Ντανάκας Αναστάσιος (Β΄ Δημοτικού) 4/6 (9η θέση/40 συμμετοχές)

Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Βόρειου Τομέα Αθηνών 2013
Ζανιάς Φοίβος (Γυμνάσια) 2,5/6 (20η θέση/32 συμμετοχές)
Καστρινάκης Χρήστος (ΣΤ΄ Δημοτικού) 4/6 (16η θέση/59 συμμετοχές)
Ρεντίφη Άννα (Ε΄ Δημοτικού) 1/6 (46η θέση/47 συμμετοχές)
Σαράφογλου Γεώργιος (Δ΄ Δημοτικού) 4/6 (9η θέση/60 συμμετοχές)
Τζαμουράνης Γεώργιος (Δ΄ Δημοτικού) 4/6 (12η θέση/60 συμμετοχές)
Ζανιάς Βίκτωρ – Στυλιανός (Δ΄ Δημοτικού) 3/6 (36η θέση/60 συμμετοχές)
Θεοδωροπούλου Μυρτώ (Δ΄ Δημοτικού) 2/6 (49η θέση/60 συμμετοχές)
Πάσσος Σπύρος (Γ΄ Δημοτικού) 4/6 (15η θέση/63 συμμετοχές)
Ρεντίφη Αθηνά (Γ΄ Δημοτικού) 0,5/6 (60η θέση/63 συμμετοχές)
Λιάπης Χρήστος (Β΄ Δημοτικού) 2,5/6 (47η θέση/75 συμμετοχές)
Λιάπης Άρης (Α΄ Δημοτικού) 2/5 (46η θέση/57 συμμετοχές)
Σπανός Σέργιος (Α΄ Δημοτικού) 2,5/5 (29η θέση/57 συμμετοχές)
Οικονόμου Σωτήρης (Α΄ Δημοτικού) 3/5 (17η θέση/57 συμμετοχές)
Βαρελάς Μιχάλης (Α΄ Δημοτικού) 2,5/5 (25η θέση/57 συμμετοχές)
Παπαδημητρόπουλος Ορέστης (Νήπιο) 0/1 (20η θέση/20 συμμετοχές)

Ο Σύλλογος συνέβαλε και στο οργανωτικό κομμάτι των σχολικών πρωταθλημάτων καθώς ο Βασίλης Καφίρης διαιτήτευσε στην κατηγορία της Α΄ Δημοτικού και ο Αλέξανδρος Γιαννακούλιας στην κατηγορία των νηπίων.